Artykuł

google google
sie 05 2013
0

Aplikacja tygodnia: Lidl

W ostatnim czasie sporo mówi się na temat dyskontów, super/hiper marketów oraz galerii handlowych. Z jednej strony jest to często szansa na tańsze zakupy, z drugiej zaś jest to swego rodzaju katastrofa dla handlu detalicznego w postaci małych osiedlowych/wiejskich sklepików. Jakaś równowaga powinna być zachowana, nie mniej jednak, nie czas i miejsce by tu o tym dyskutować.

Skoro już poruszyłem jednak temat dyskontów, to warto wspomnieć, że jest taki jeden, który się wywodzi zza naszej zachodniej granicy i który coraz śmielej radzi sobie na naszym rynku. Mowa oczywiście o Lidlu, który można by rzecz, że na naszym rynku ma już pewną i ugruntowaną pozycję, depcząc po piętach Biedronce.

Jeśli jesteście klientami tej sieci sklepów, to z pewnością nie powinniście przejść obojętnie obok dzisiejszej aplikacji tygodnia.

Opis

Mobilna aplikacja wydaje się być z pozoru niepotrzebnym elementem w przypadku sieci sklepów stacjonarnych, jednak jeśli pomyślimy trochę więcej nad tym tematem, to można znaleźć tutaj pewną ukrytą logikę. Budując program na popularne smartfony tworzymy w pewnym sensie nowy kanał odbiorczy dla potencjalnych użytkowników i w pewnym sensie zyskujemy darmową reklamę.

W przypadku aplikacji Lidla, mamy tutaj przede wszystkim dostęp do najświeższych gazetek oraz promocji. Aktualne promocje wyświetlane są w menu głównym programu, gdzie po wyborze określonej pozycji wyświetli się lista skojarzonych z nią produktów. Ulubione produkty możemy jeszcze również wyszukać za pomocą wyszukiwarki, jednak w tym przypadku znajdziemy tylko produkty z promocji - niestety nie wbudowano w aplikację całej bazy produktów Lidla.

Pisząc o produktach należy wspomnieć, że są one dobrze opisane w programie. Każdy z nich oprócz nazwy, posiada oczywiście cenę, cenę w przeliczeniu na jednostkę, zdjęcie, opis oraz okres obowiązywanie promocji.

Jeśli jakiś produkt nas zainteresował, możemy go sobie dodać do listy zakupów. Należy jednak oczywiście pamiętać, że tak jak pisałem wcześniej, w programie zawarto jedynie produkty dostępne w promocji. Tym samym funkcjonalność listy zakupów jest dość mocno ograniczona. Na domiar złego brakuje tak podstawowych opcji jak wyczyszczenie całej listy, tworzenie kilku list zakupów, czy też sumowania wartości produktów zapisanych na liście. W tym miejscu twórcy aplikacji ewidentnie się nie popisali.

Oprócz rzeczonych promocji, w programie zawarto również dostęp do gazetek. Gazetki publikowane są w formacie PDF i aby je wyświetlić należy je uprzednio pobrać do pamięci urządzenia. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że przeciętna gazetka ma wielkość zbliżoną do 10MB, dlatego też warto uważać na pobieranie gazetek przy transferze GSM. Gazetki otwieramy w aplikacji zewnętrznej. Z przyczyn oczywistych komfort odczytywania PDFu na telefonie może być niski.

Ostatnim elementem o którym warto wspomnieć przy okazji recenzji, jest lokalizator sklepów. W tym przypadku wykorzystano standardowe mapy Google, na które naniesiono informacje o sklepach. Możemy również wyszukać dowolną placówkę oraz znaleźć sklepy w najbliższej okolicy. Dla wybranego Lidla możemy również włączyć wskazówki dojazdu. Jednym słowem w tym aspekcie niczego nam nie powinno brakować do szczęścia.

Podsumowanie

Tytułowy Lidl jest solidną aplikacją, jednak niewątpliwie jest to program nastawiony na promocje i gazetki. Osobiście zabrakło mi pełnego katalogu produktów oraz bardziej rozwiniętych opcji dla listy zakupów. Z pewnością klienci tej sieci dobrze znają sprzedawany asortyment, ale w pewnym sensie pełna gama towarów bardzo usprawniła by późniejsze zakupy w samym sklepie.

Mimo wszystko polecam tą aplikację, bo mało jest tego typu produktów, ale tym razem daje tylko jednogwiazdkową rekomendację.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.2 lub nowszy
  • Testowano na: HTC One S - Android 4.1.1
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Lidl
  • Rekomendacja:

*/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Podoba Ci się ten wpis? Powiedz o tym innym!

Send to Kindle

Komentarze

blog comments powered by Disqus